Vefk Yaptıranlar

Celb Yaptıranlar

medyum şikayetleri

Celb ilmi manevi ilimlerin en eski çalışmalarından biri olarak kabul edilmekte. Bu kadim çalışmalarda diğer alemlerden elde edilen bir takım güçler kullanılarak kişilerin hayatları baştan aşağı değiştirilebiliyor.

Medyum hocalar celb hazırlarken çok eski yıllardan beri nesilden nesile aktarılan özel duaları kullanıyor. Bu dualar, yapılan celbin türüne göre belli sayılarda ve saatlerde okunuyor. Aşk için hazırlanan celbde dualar değişebileceği gibi, kaç kere okunacağı da artıp azalabiliyor.

Her aşaması ayrı bir uzmanlık gerektiren celb çalışmaları vefkler gibi Havas ilminin en zor uygulamalarından kabul edilmekte. Bu işi yapabilen ve gerçekten istenen etkiyi yaratabilen medyumların sayısı bir hayli az. Sadece gerçek medyum hocalar tarafından hazırlanabilen celbler ile gaybın enerjisine çok net şahit olmak mümkün.

Celb yapımı sırasında en ufak bir hata bile çalışmayı başa döndürmektedir. Medyum hoca sadece tek bir dakika bile okumalarından saparsa yapılan çalışmanın etkisi olmaz. Gerçek medyum hocalar bu tarz uygulamaları başarılı şekilde yapabilmek için genellikle celb yapımı süresince dış dünya ile bağlantısını kesmekte, adeta bir inziva hali içerisinde çalışmaktadır. Böylece hem daha rahat odaklanmakta hem de hata yapmadan işi tamamlamaktadır.

Celb çalışmaları eski bir ilim olan Havas’ın parçasıdır. İslami ilimlerin adeta temeli olan Havas, Mevlevilik dahil olmak üzere pek çok tasavvuf ekolünün temel direklerindendir. Yine aynı şekilde, tarihte bazı padişahların Havas ilmi ile uğraştığı bilinmektedir.

Bu kutsal ilmin bir parçası olan celb çalışmaları büyü gibi yasaklı yöntemlerden ziyade tamamen duaların enerjisini kullanmaktadır. Tamamen İslami bir ilim olan Havas’tan elde edilen celb yapım teknikleri medyum hocalar tarafından yine ilk günkü yöntemlere sadık kalınarak, insanların talepleri doğrultusunda farklı çalışmalar için uygulanmaktadır.

Sitemize gelen yorumları okumak ve siz de yorum yazmak istiyorsanız buraya tıklayın.

1 Yorum

  • Reply
    sercan

    Bu piyasada dolandırıcının ustadı olan medyum mete sakkın guvenmeyın ben guvendım hata ettım bın kusur lıram cop oldu bu sahtekar yuzunden hatasını kabul edıp gerı gonderseydı bu yorumu yazmayacaktım ama sındı bu ders olsun ona

Yorum yapın